Általános Szerződési Feltételek
Jóga oktatás és meditációs szolgáltatás
- Az ÁSZF célja a tárgyi hatálya alá tartozó szolgáltatásra és azok igénybevételére vonatkozó egységes feltételrendszer rögzítése, valamint a személyi hatálya alá tartozók közötti jogviszony szabályozása.
- Az ÁSZF tárgyi hatálya Szolgáltatónak a jelen ÁSZF alapján a jóga oktatás és meditációs szolgáltatás biztosítására terjed ki.
- Az ÁSZF személyi hatálya alá tartoznak: Szolgáltató, és a szolgáltatást igénybe vevő megrendelők és azokkal érkező a megrendelőkhöz tartozó személyek (a továbbiakban: Fogyasztó, Szolgáltató és Fogyasztó (a továbbiakban együttesen: Felek).
I. Szolgáltató adatai
LUCE Studio Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság
cg: 06-09-029093
adószám: 32370120-1-06
székhely: 6725 Szeged, Móra utca 16. tetőtér 15.
Stúdió: 6722 Szeged, Somogyi utca 6. 3.emelet 2
képviselők: Fazekas Imre ügyvezető
Zsapka Anna ügyvezető
akik képviseleti joga önálló
Telefon: +36 70 543 4041
e-mail: lucestudiokft@gmail.com
II. Fogalmak
- Fogyasztó: az önálló foglalkozásán és gazdasági tevékenységi körén kívül eső célok érdekében eljáró természetes személy, aki a szolgáltatást igénybe veszi
- Vállalkozás: aki fogyasztókat érintő tevékenységet önálló foglalkozásával vagy gazdasági tevékenységével összefüggő célok érdekében végzi.
- Szolgáltatás: olyan, az ÁFSZ hatálya alá tartozó, ellenszolgáltatás fejében végzett – tevékenység, amely megbízó igényének kielégítésére irányul.
- Szolgáltatási szerződés: az adásvételi szerződéstől eltérő bármely olyan szerződés, amelynek értelmében a vállalkozás a fogyasztó részére szolgáltatást nyújt vagy szolgáltatás nyújtását vállalja, a fogyasztó pedig megfizeti vagy vállalja, hogy megfizeti a szolgáltatás díját.
- Online szolgáltatási szerződés: olyan szolgáltatási szerződés, amelynek értelmében a vállalkozás egy honlapon vagy egyéb elektronikus eszközön keresztül kínál megvételre valamilyen szolgáltatást, és a fogyasztó az adott honlapon vagy egyéb elektronikus eszközön keresztül rendeli meg a szolgáltatást.
- Fogyasztói jogvita: a fogyasztó és a vállalkozás közötti szolgáltatási
szerződés megkötésével és teljesítésével kapcsolatos vitás ügy, valamint a fogyasztó és a vállalkozás között külön megkötésre kerülő szolgáltatási szerződés
hiányában a szolgáltatás minőségével összefüggő vitás ügy. - A szolgáltatás ellenértéke: az a bruttó, általános forgalmi adót tartalmazó ár, amelyen Szolgáltató a szolgáltatást kínálja.
III. Általános rendelkezések
- Jelen Általános Szerződési Feltételek 2023 10.01. napjától hatályosak.
- A jóga oktatást, meditációt az online felületen történő foglalással lehet igénybe venni. A foglalás érvényességnek a feltétele, hogy a Fogyasztó magára nézve kötelezően elfogadja a jelen Általános Szerződési Feltételeket, amelyről a foglalás menete folyamán jognyilatkozatot tesz.
- Szolgáltató az Általános Szerződési Feltételeket a hatályos jogszabályok előírása szerint a honlap nyitó oldaláról elérhető módon, annak hatályba lépése napjának egyértelmű feltüntetésével teszi közzé, a felhasználók számára elmenthető és kinyomtatható formátumban.
IV. A szerződéskötés - A Szolgáltató által felkínált jóga oktatásra, meditációra a http://lucestudio.hu honlapon elérhető igénylési lap kitöltésével lehet jelentkezni a név és az e-mail cím, valamint a szolgáltatás igénybevételi időpontjának és időtartamának a megadásával
- A Felek között a szerződés a honlapon található Igénylési lap Fogyasztó általi kitöltését követően a Szolgáltató visszaigazolásával jön létre.
- A Felek között ilyenmódon létrejött szerződés írásban megkötött szerződésnek minősül.
- A szóban, telefonon leadott foglalás és megállapodás nem minősül szerződéskötésnek, illetve ilyen módon a szerződés módosítása sem lehetséges. A jóga oktatás és meditáció keretében a Szolgáltató biztosítja, megfelelő képzettséggel és gyakorlattal rendelkező tréner irányításával, – a Fogyasztó által a visszaigazolt időpontban és időtartamban történő- jóga oktatáson, gyakorlaton való részvétel lehetőségét a Fogyasztó és az általa nevesített más személyek részére.Az egyes jóga oktatások Szolgáltató által felajánlott pontos kezdő időpontját, időtartamát, a honlapon közzétett tájékoztató tartalmazza.
A Fogyasztó a jelen Általános Szerződési Feltételek elfogadásával hozzájárul adatainak az Adatvédelmi Szabályzatban meghatározottak szerinti kezeléséhez.
A Fogyasztó kijelenti, hogy a honlapon közzétett adatvédelmi szabályzat ismeretében adta hozzájárulását adatainak a kezeléséhez.
V. A Szolgáltatás díja a fizetés menete
1. A jóga oktatás, meditáció keretében igénybe vehető szolgáltatások tartalmát a Bérletek/Napijegyek érvényessége és ára a http://lucestudio.hu weboldalon az Árakmenüpontban találhatóak.
A foglalási lap kitöltését követően, annak a szolgáltató által történő visszaigazolása után a Fogyasztó a szolgáltatás díját a foglalást követően a jóga oktatás időpontját megelőzően a honlapon megadott bankszámlaszámra történő átutalással, bankkártyával előre vagy készpénzben fizeti meg a helyszínen.
A 6 alkalmas bérletek nem időkorláthoz kötöttek és átruházhatók.
A Bérleten rendelkezésre álló egységek felhasználásával vagy a felhasználási idő lejártával a Felek között létrejött szerződés megszűnik.
A Szolgáltató nem kötelezhető a napijegyek/bérletek árának a Fogyasztó részére történő visszafizetésre, amennyiben a Fogyasztó érdekkörében felmerült okból a napijegy, vagy a bérlet nem kerül felhasználásra.
A szolgáltatást a Fogyasztó a díj megfizetését követően lemondhatja.
A foglalás lemondására a weboldalon, a foglaló felületen keresztül van lehetőség, legkésőbb a foglalkozás megkezdése előtti 3 órával.
A fenti időpontokon túl történő lemondás, vagy a szolgáltatás igénybevételének elmaradása esetén a Szolgáltató bánatpénz jogcímén a szolgáltatási díjat nem téríti vissza.
A szolgáltató fenntartja a jogot a Fogyasztó azonnali értesítése mellett a foglalás törlésére, ha a Szolgáltató érdekkörén kívül eső ok miatt a szolgáltatás teljesítése el lehetetlenül.
Ebben az esetben, ha a Fogyasztó a szolgáltatás díját már kifizette, választása szerint más időpontban igénybe veheti a szolgáltatást, vagy a szolgáltatás díját visszatéríti a Szolgáltató arra a számlaszámra történő utalással, amelyről a díj befizetése történt.
VI. A Felek jogai és kötelezettségei
- Szolgáltató köteles a Szerződés tárgyát jóga oktatás és meditáció feltételeit a szerződésben megállapodott időpontban és időtartamban a Fogyasztó részére biztosítani, a szolgáltatást képzett, gyakorlattal rendelkező oktatóval teljesíteni.
- A Fogyasztó jogosult a Szerződést azonnali hatállyal felmondani, amennyiben Szolgáltató önhibájából nem teljesíti a vállalt szolgáltatást.
A Fogyasztó és a szolgáltatást az alábbi szabályok betartása mellett veheti igénybe
A jógaórákon és/vagy jógatanfolyamon minden vendég saját felelősségére vesz részt, saját egészségügyi állapotának ismeretében. Az esetleges sérülésekért a Szolgáltatót nem terheli felelősség.
- A Szolgáltató a Fogyasztó saját hibájából, vagy más vendégek hibájából történő balesetekért felelősséget nem vállal.
- . A személyi sérüléssel járó balesetről valamennyi esetben a helyszínen jegyzőkönyvet veszünk fel, amelyet a jelenlévő oktató, valamint szükség esetén más, a kurzuson részt vevő, jelenlévő személy az aláírásával hitelesít.
Az órákon való részvétel nem megengedett az alábbi egészségügyi állapotok fennállása esetén:
- porckorongsérv, illetve bármilyen más sérvbetegség esetében
- ha súlyos gyulladással járó betegség van a szervezetben
- lázas állapotban, betegség esetén
- műtét utáni lábadozás időszakában
- legyengült szervezetnél
- várandósság idejében
- közvetlenül szülés utáni időszakban (4-6 hónap)
- extrém magas vérnyomásnál
- szív- és érrendszeri problémák esetén
- erős izületi gyulladás esetén, izületi betegségeknél
- tudatmódosító szerek befolyása alatti állapotban
- pszichiátriai kezelés alatt, diagnosztizált pszichés betegséggel
Ha a felsoroltakon kívül olyan betegsége van a résztvevőnek, amely problémát okozhat, résztvevő köteles az órát tartó oktatónak jelezni.
Az egészségügyi adatok kezelését az adatvédelmi tájékoztató tartalmazza.
- A jógaórán való részvételből a Luce Studio képviseletében eljáró, jelen lévő jógaoktató jogosult kizárni azt személyt, aki:
– alapvető higiéniai feltételeknek nem felel meg
-a jógastúdióban kötelező biztonsági szabályokat szándékosan vagy ismételten megszegi
– magatartásával a foglalkozásokon résztvevők testi épségét vagy szándékos, vagy súlyosan gondatlan magatartásával veszélyezteti
-viselkedésével a társas együttműködés alapvető etikai szabályait áthágja a foglalkozások menetét szándékosan hátráltatja vagy megakadályozza.
- A résztvevők a jógatermet, valamint annak felszerelési tárgyait, a rendelkezésre bocsátott eszközöket kizárólag a jelen szerződésben rögzített célokra és rendeltetésszerűen jogosultak használni, és felelősek az azokban a magatartásukkal összefüggésben felmerült károkért.
- Óráinkat, tanfolyamainkat elsősorban felnőtteknek ajánljuk, 18 év alatti gyermekek kizárólag csak szülői hozzájárulással és/vagy felügyelettel vehetnek részt a foglalkozásokon.
7.Az öltözőszekrényekben tárolt tárgyakért felelősséget nem tudunk vállalni.
8.A Szolgáltató azonnali hatállyal felmondhatja a szerződést,
– ha a Fogyasztó súlyosan, vagy ismétlődően megszegi a szerződésben rögzített kötelezettségei, felszólítás ellenére nem rendeltetés-szerűen használja a fotó és jóga terem eszközeit, berendezési tárgyait.
-ha a Fogyasztó, illetve a vele együtt a szolgáltatás igénybe vevő a Szolgáltatóval vagy annak alkalmazottjával l durván viselkedik, alkohol vagy drogok befolyása alatt áll, illetve fenyegető, sértő vagy más elfogadhatatlan viselkedést tanúsít;
- Csoportos jógaórán való részvétel során az alábbi házirend szabályokat kell betartani
A jógaórák hossza 90 perc.
Érkezés az óra kezdete előtt legalább 10 perccel.
A stúdió terekben kinti cipő használata tilos. Az előtérben történik a cipő csere, vagy a vendégpapucs felvétele.
A Szolgáltató a jógaórákat mindig időben kezdi, ezért késés esetén nem tudja garantálni a jógaórán való részvétel lehetőségét, hiszen a jóga gyakorlatok megkezdését után megzavarná az időben érkező résztvevők programját. A jóga gyakorlatok megkezdése előtt azonban az óra elejei ráhangolódást követően csendben még lehet csatlakozni a jógaórához.
A stúdióban fontos a csend, így kérünk, a jóga órákat ne zavard meg az előtérben hangos beszélgetéssel vagy bármilyen zajkeltő tevékenységgel.
A jóga óra a befelé figyelésről is szól, ezért a jóga terembe tilos behozni a mobiltelefonokat. Azt az öltözőben, zárt szekrényben tudod hagyni.
A jóga órákat követően az óra során használt stúdió matracot letakarítása a résztvevő feladata. A matracot használat és letisztítás után sorosan fel kell tekerni és a helyére visszatenni a többi eszközzel együtt.
Zárható szekrényeket biztosítunk az értékek megőrzéséhez, melynek kulcsa mindig a nyitott szekrények zárjában marad. Ha véletlenül nálad marad egy szekrény kulcsa, haladéktalanul jelezd az oktatódnak.
Amennyiben betegnek érzed magad, köhögsz, folyik az orrod, ne gyere órára, amíg meg nem gyógyulsz.
- Szolgáltató jogosult a Szolgáltatást igénybe vevőkről, azok hozzájárulása esetén fénykép, illetve mozgókép felvételt készíteni, amelyet a későbbiek során kizárólag marketing célra felhasználhat.
VII. Panaszkezelés
- Amennyiben a Fogyasztónak akár a honlap üzemelésével, vagy a nyújtott
szolgáltatásokkal kapcsolatban észrevétele, panasza van, úgy azt postai levél útján,
Szolgáltató székhelyére címezve jelentheti be - Szolgáltató minden egyes panaszt érdemben kivizsgál, és annak eredményéről legkésőbb 30 napon belül tájékoztatja Panasztevőt. Amennyiben a panasz a nyújtott szolgáltatással kapcsolatos, abban az esetben a kivizsgálás során Szolgáltató beszerzi a szükséges információkat a táboron résztvevő egyéb személyektől a történtek rekonstruálása érdekében. Erről Szolgáltató készít egy jelentést, amelyben
- ismerteti a panasz kivizsgálásnak menetét, és érdemben reagál a panaszban előadottakra.
- Amennyiben a panasz kezelésével nem elégedett, úgy a következőkben felsorolt szervekhez fordulhat.
Fogyasztóvédelmi eljárás
Panasztétel a fogyasztóvédelmi hatóságoknál. Amennyiben a fogyasztó fogyasztói jogainak megsértését észleli, jogosult panasszal fordulni a lakóhelye szerint illetékes fogyasztóvédelmi hatósághoz. A panasz elbírálását követően a hatóság dönt a fogyasztóvédelmi eljárás lefolytatásáról. A fogyasztóvédelmi elsőfokú hatósági feladatokat a fogyasztó lakóhelye szerint illetékes fővárosi és megyei kormányhivatalok látják el, ezek listája itt található: http://www.kormanyhivatal.hu/
Bírósági eljárás
A Felek a szerződésből eredő jogvitájukat egymás közötti egyeztetéssel békés úton törekszenek megoldani. Amennyiben a jogvita rendezése bíróságon kívül nem vezet eredményre, úgy a Felek kikötik a Szolgáltató székhelye szerint illetékes, az ügyre hatáskörrel rendelkező bíróság kizárólagos illetékességét.
A bírósági jogérvényesítés lehetőségeiről további információkhoz juthat a
www.birosagok.hu honlapon.
Ügyfél jogosult a fogyasztói jogvitából származó követelésének bíróság előtti érvényesítésére polgári eljárás keretében a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény, valamint a Polgári Perrendtartásról szóló 2016. évi CXXX. törvény rendelkezései szerint.
Békéltető testületi eljárás
Tájékoztatjuk, hogy Ön velünk szemben fogyasztói panasszal élhet. Amennyiben az Ön fogyasztói panaszát elutasítjuk, úgy Ön jogosult az Ön lakóhelye vagy tartózkodási helye szerint illetékes Békéltető Testülethez is fordulni: a békéltető testület eljárása megindításának feltétele, hogy a fogyasztó az érintett vállalkozással közvetlenül megkísérelje a vitás ügy rendezését. Az eljárásra – a fogyasztó erre irányuló kérelme alapján – az illetékes testület helyett a fogyasztó kérelmében megjelölt békéltető testület illetékes.
A vállalkozást a békéltető testületi eljárásban együttműködési kötelezettség terheli.
Ennek keretében fennáll a vállalkozásoknak a békéltető testület felhívására történő válaszirat megküldési kötelezettsége, továbbá kötelezettségként kerül rögzítésre a békéltető testület előtti megjelenési kötelezettség („meghallgatáson egyezség létrehozatalára feljogosított személy részvételének biztosítása”).
Amennyiben a vállalkozás székhelye vagy telephelye nem a területileg illetékes békéltető testületet működtető kamara szerinti megyébe van bejegyezve, a vállalkozás együttműködési kötelezettsége a fogyasztó igényének megfelelő írásbeli egyezségkötés lehetőségének felajánlására terjed ki.
A fenti együttműködési kötelezettség megszegése esetén a fogyasztóvédelmi hatóság rendelkezik hatáskörrel, amely alapján a jogszabályváltozás következtében a vállalkozások jogsértő magatartása esetén bírságkiszabás alkalmazandó
A békéltető testület hatáskörébe tartozik a fogyasztói jogvita bírósági eljáráson kívüli rendezése. A békéltető testület feladata, hogy megkísérelje a fogyasztói jogvita rendezése céljából egyezség létrehozását a felek között, ennek eredménytelensége esetén az ügyben döntést hoz a fogyasztói jogok egyszerű, gyors, hatékony és költségkímélő érvényesítésének biztosítása érdekében. A békéltető testület a fogyasztó vagy a vállalkozás kérésére tanácsot ad a fogyasztót megillető jogokkal és a fogyasztót terhelő kötelezettségekkel kapcsolatban.
A békéltető testület eljárása a fogyasztó kérelmére indul. A kérelmet a békéltető testület elnökéhez kell írásban benyújtani: az írásbeliség követelményének levél, távirat, távgépíró vagy telefax útján, továbbá bármely egyéb olyan eszközzel is eleget lehet tenni, amely a címzett számára lehetővé teszi a neki címzett adatoknak az adat céljának megfelelő ideig történő tartós tárolását, és a tárolt adatok változatlan formában és tartalommal történő megjelenítését. A kérelemnek tartalmaznia kell
- a fogyasztó nevét, lakóhelyét vagy tartózkodási helyét,
- a fogyasztói jogvitával érintett vállalkozás nevét, székhelyét vagy érintett telephelyét,
- ha a fogyasztó az illetékességet az illetékes békéltető testület helyett kérelmezett testület megjelölését,
- a fogyasztó álláspontjának rövid leírását, az azt alátámasztó tényeket és azok bizonyítékait,
- a fogyasztó nyilatkozatát arról, hogy a fogyasztó az érintett vállalkozással közvetlenül megkísérelte a vitás ügy rendezését
- a fogyasztó nyilatkozatát arra nézve, hogy az ügyben más békéltető testület eljárását nem kezdeményezte, közvetítői eljárás nem indult, keresetlevél beadására, illetve fizetési meghagyás kibocsátása iránti kérelemelőterjesztésére nem került sor,
- a testület döntésére irányuló indítványt,
- a fogyasztó aláírását.
A kérelemhez csatolni kell azt az okiratot, illetve annak másolatát (kivonatát), amelynek tartalmára a fogyasztó bizonyítékként hivatkozik, így különösen a vállalkozás írásbeli nyilatkozatát a panasz elutasításáról, ennek hiányában a fogyasztó rendelkezésére álló egyéb írásos bizonyítékot az előírt egyeztetés megkísérléséről.
Ha a fogyasztó meghatalmazott útján jár el, a kérelemhez csatolni kell a meghatalmazást.
A Békéltető Testületekről bővebb információ itt érhető el: http://www.bekeltetes.hu
A területileg illetékes Békéltető Testületekről bővebb információ itt érhető el:
https://bekeltetes.hu/index.php?id=testuletek
- ZÁRÓ RENDELKEZÉSEK
1. Az ÁSZF határozatlan időre szól, melynek szövege a honlap kezdőoldaláról közvetlenül elérhető, letölthető.
2. Szolgáltató a személyes adatok kezelését az Adatvédelmi Nyilatkozatban foglaltak szerint végzi. - A jelen Általános Szerződési Feltételekben nem szabályozott kérdésekben a 2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről, illetve az adott kérdést szabályozó jogszabályok rendelkezései az irányadók.
Szeged 2023 10.01.
Zsapka Anna
ügyvezető